Zgodnie z projektem rozporządzenia przedstawionym przez Ministerstwo Finansów część podatników dotychczas zwolnionych z obowiązku stosowania kas fiskalnych, od roku 2015 będą mieli obowiązek zaopatrzenia się w tego typu urządzenia. Mowa tutaj o lekarzach, dentystach, fryzjerach, prawnikach, kosmetyczkach, osobach świadczących usługi gastronomiczne i mechanikach samochodowych. Podkreślić należy, że nie będzie miała znaczenia wysokość obrotu uzyskanego przez podatnika w ciągu poprzedniego roku.
Każdy podatnik świadczący wyżej wymienione usługi od roku 2015 będzie musiał wprowadzić urządzenia fiskalne w swojej działalności.

Warto jednak w tym miejscu przypomnieć o prawie do ulgi na zakup urządzenia fiskalnego - zgodnie z art. 111 ust. 4 ustawy o VAT każdy podatnik, który rozpoczyna ewidencję na swoim pierwszym urządzeniu fiskalnym, ma prawo do ulgi na zakup tego urządzenia. Kwota tej ulgi nie może być większa niż 90% wartości zakupionego urządzenia, jednak maksymalnie 700 zł.
Aby skorzystać z prawa do ulgi, podatnik musi spełnić łącznie cztery warunki:

  • Przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania złożyć w urzędzie skarbowym pisemne zgłoszenie o liczbie kas rejestrujących i miejscu ich używania,
  • Rozpocząć ewidencjonowanie w terminie wynikającym z obowiązku
  • W terminie 7 dni od daty fiskalizacji złożyć w urzędzie skarbowym pisemne zgłoszenie danych dotyczących kasy
  • Posiadać dowód zapłaty całości należności za urządzenie

Aby nie zostać zmuszonym do zakupu drogiego urządzenia, zupełnie niepotrzebnego w prowadzonej działalności, warto rozejrzeć się za odpowiednią kasą wcześniej - nawet już teraz. Obecnie podatnicy mają do wyboru wiele różnych modeli kas – praktycznych, prostych i tanich. Jest również czas na spokojny wybór, ewentualne szkolenie oraz pracę w trybie niefiskalnym.

Liczymy że nasza oferta trafi w Państwa potrzeby i oczekiwania - dojazd, szkolenie, programowanie oraz fiskalizacja wszystko w cenie urządzenia. Oferujemy bardzo konkurencyjne ceny urządzeń i przeglądów okresowych.

Serdecznie Państwa zapraszamy.
(ZOBACZ AKTUALNE PROMOCJE)