Szanowni Państwo!

Zwiększa się ciągle liczba zagrożeń występujących na styku wewnętrznych sieci informatycznych firm i Internetu. Niestety Internet jest pełen użytkowników, którzy z bezmyślności, ciekawości a czasami nawet świadomie i z pełnym wyrachowaniem starają się inwigilować obce sieci komputerowe. Celem ich działania jest szkodzenie, czasami w konkretnym celu, innym razem dla samego faktu, radości pokonania istniejących zabezpieczeń. Robią to osobiście lub przez napisanie, a następnie dystrybucje odpowiednich wirusów. Zdarza się też, że jest to przejęcie kontroli nad wybranym komputerem, serwerem lub całą siecią poprzez podrzucenie do wnętrza złośliwych programów zwanych koniami trojańskimi. Na szczęście wraz z zwiększającym się zagrożeniem, otrzymujemy do dyspozycji coraz to lepsze zabezpieczenia.

Chcielibyśmy w związku z tym przedstawić Państwu jedno z takich zabezpieczeń. Jest to wielofunkcyjne urządzenie sieciowe, podnoszące bezpieczeństwo przechowywanych na Państwa komputerach danych, a zarazem zwiększające poziom zarządzania siecią.
Wymienimy tutaj tylko kilka, spośród wszystkich, funkcji tego rozwiązania:

  • wbudowany system antywirusowy - wyszukiwanie wirusów w strumieniu danych wpływającym do firmy z Internetu jeszcze zanim te dane trafią na komputery lokalne;
  • wbudowany system antyspamowy;
  • wbudowany system wykrywania i zapobiegania włamaniom;
  • możliwość tworzenia bezpiecznych, szyfrowanych połączeń między oddziałami firmy;
  • możliwość zarządzania uprawnieniami użytkowników sieci do określonych zasobów – pracownicy mogą mieć dostęp jedynie do miejsc i usług internetowych wynikających z zakresu ich obowiązków;
  • jedno urządzenie zastępuje funkcje kilku innych urządzeń, co wpływa na obniżenie kosztów oraz problemów z ich kompatybilnością.

Jeśli przedstawione argumenty wydadzą się Państwu rozsądne, zachęcamy do kontaktu z nami - chętnie przyjedziemy, aby doradzić przy wyborze rozwiązania.